ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Aktualności

18 czerwca 2019 r.

Rusza kolejna edycja festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia

W dniach 27-30 czerwca w Lublinie po raz kolejny odbędzie się festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia.

Wschód Kultury – Inne Brzmienia to wydarzenie w którym organizatorzy zadbali nie tyko o wyjątkowe wrażenia muzyczne – uczestnicy festiwalu będą mogli wziąć udział w bogatym programie imprez towarzyszących. Już po raz trzeci odbędzie się dedykowany branży muzycznej specjalny cykl szkoleniowy pt. „Music IN”.

W tym roku przybierze on formę indywidualnych konsultacji z ekspertami z różnych segmentów rynku muzycznego. Będzie można uzyskać porady w takich tematach jak m.in.: zasady funkcjonowania Organizacji Zbiorowego Zarządzania, czytanie umów, prawa producentów piosenek i teledysków, mechanizmy działania targów branży muzycznej, przygotowanie się do festiwalu typu showcase, organizacja tras koncertowych, mechanizmy wsparcia dla branży muzycznej, specyfika songwriting campów, networking czy gotowość zespołu do wejścia na rynek zagraniczny.


Zapraszamy szczególnie serdecznie na spotkania z ekspertami ze Związku Producentów Audio Video.


Organizacje Zbiorowego Zarządzania na polskim rynku muzycznym | Bogusław Pluta – dyrektor OZZ ZPAV

Jeśli chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób zarabiać na swojej twórczości, dlaczego warto powierzyć swój repertuar ochronie Organizacji Zbiorowego Zarządzania oraz jak stawiać pierwsze kroki w przemyśle muzycznym – tutaj możesz zadać nurtujące Cię pytania.

„Jestem tu nowy” – porady dla producentów | Monika Jadczuk – kierownik działu repartycji ZPAV

Jeśli nagrałeś piosenkę, zapłaciłeś za jej produkcję i masz do niej prawa – to spotkanie jest dla Ciebie! Omówimy najważniejsze kwestie związane z prawami pokrewnymi producenta fonogramów i wideogramów muzycznych, mówiąc wprost: piosenek i teledysków. Wytłumaczymy, na czym polega proces rejestracji w ZPAV oraz jakie płyną z tego korzyści.

Czy artyście potrzebny jest prawnik? | Emilia Chojnowska – prawnik ZPAV

Opowiemy, jak czytać zapisy umów na rynku muzycznym i na co zwracać uwagę, jakie są konsekwencje poszczególnych zapisów i czego bronić w negocjacjach, a także kiedy szukać pomocy u prawnika.


Chętni mogą skorzystać z półgodzinnych konsultacji z wybranymi ekspertami, uprzednio zapisując się na spotkanie za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego tutaj.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Źródło: materiały organizatora

Designed by