ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Aktualności

5 maja 2021 r.

Radio SuperNova

Utworem „Początek” w wykonaniu Korteza, Podsiadły i Zalewskiego (Męskie Granie Orkiestra 2018) 5 maja zadebiutowała nowa stacja, SuperNova, która zajęła miejsce Radia Wawa.

Działające od 1992 roku Radio Wawa, którego właścicielem jest Grupa ZPR Media, początkowo nadawało tylko w Warszawie, jednak w kolejnych latach dystrybucja została rozszerzona również o inne duże miasta, m.in. Kraków, Gdańsk, Kielce, Opole, Toruń, Wrocław i Rzeszów. Rozwój sieci wymusił także zmianę nazwy, na którą Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraziła zgodę pod koniec 2020 r. 5 maja br. miejsce Radia Wawa zajęła stacja SuperNova.

To dla nas nowy początek, nowe otwarcie. Wchodzimy w tę przygodę z nową energią i bardzo podekscytowani. Naszym słuchaczom chcemy zaoferować najlepsze polskie przeboje, nowe brzmienia, wartościowy kontent i tematy, które ich emocjonują – powiedziała portalowi wirtualnemedia.pl Anna Paluszek, dyrektor programowa Radia SuperNova.

SuperNova, tak jak Radio Wawa, gra polską muzykę. Na playlistach pojawią się przeboje lat 80. i 90., a także utwory powstałe po 2000 roku i współczesne. Nie będzie natomiast disco polo, które było grane przez Radio Wawa.

W paśmie „Miejskie Granie – strefa kultury i novej muzyki” pojawi się więcej art popu i brzmień alternatywnych – zapowiada Anna Paluszek. Liner SuperNovy to „Gramy po polsku”.

SuperNova nadaje obecnie w 15 miastach: Warszawie, Ostrołęce, Krakowie, Rzeszowie, Gdańsku, Wrocławiu, Jeleniej Górze, Opolu, Trzebnicy, Nowym Sączu, Rzeszowie, Łodzi, Szczecinie, Koninie oraz Kielcach.

Równocześnie ze startem stacji uruchomiono nową stronę – radiosupernova.pl – i nową aplikację mobilną.Źródło: wirtualnemedia.pl

Designed by