ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Aktualności

22 listopada 2021 r.

Maciej Kutak z nowym stanowiskiem w Universal Music Group

Maciej Kutak od 1 stycznia 2022 obejmie nowe stanowisko Chief Executive Officer, Universal Music Poland & Senior Vice President, Central Eastern Europe (CEE).

Na nowo powstałym stanowisku, Maciej Kutak będzie odpowiedzialny za działania Universal Music w Polsce, Grecji, Rumunii, Słowacji, Czechach i Węgrzech, co rozszerza jego obecną rolę Dyrektora Zarządzającego Universal Music Polska. Kutak wciąż będzie pracował w Warszawie i raportował do Franka Briegmanna, Prezesa i Dyrektora Generalnego Universal Music Central Europe oraz Deutsche Grammophon.

Maciej Kutak będzie współpracował z obecnymi Dyrektorami Zarządzającymi w poszczególnych regionach. Nowa struktura ma pozwolić na lepszą współpracę oraz koordynację działań pomiędzy poszczególnymi oddziałami Universala, zarówno lokalnie, jak i w skali całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Maciej Kutak jest Dyrektorem Zarządzającym Universal Music Polska od 2019 roku. W tym czasie doprowadził do znaczących wzrostów Universal Music Polska w cyfrze oraz do uruchomienia polskiego oddziału wytwórni Def Jam. Def Jam Recordings Poland a także przeprowadził rozbudowę usług dystrybucyjnych dla artystów.

Frank Briegmann, Prezes i Dyrektor Generalny Universal Music Central Europe oraz Deutsche Grammophon, mówi: – W ciągu ostatnich kilku lat w Polsce, Maciej z olbrzymim sukcesem zaprezentował swoją wiedzę oraz innowacyjnego ducha. W ramach naszej strategii dla Europy Środkowej, która opiera się przede wszystkim na współpracy i transferze kontentu oraz wiedzy pomiędzy rynkami, Kutak przejmie teraz dodatkową rolę w naszej międzynarodowej strukturze. Gratuluję Maciejowi nowego stanowiska i życzę wszystkim zespołom, które pracują z nim obecnie lub będą pracować w przyszłości, jak największych sukcesów.Źródło: materiały prasowe UMP

Designed by