Newsletter dla członków ZPAV Pobierz Kontakt Słownik Aktualności English Znajdź nas: Znajdź nas www.facebook.com

Nominowani i laureaci 2004

MUZYKA POWAŻNA

Album Roku Muzyka Kameralna

CHAUSSON (Radio Katowice SA)
Kompozytor: Ernest Chausson
Soliści: Bruno Canino, Piotr Pławner
Orkiestra/Zespół: Kwartet Śląski: Szymon Krzeszowiec, Arkadiusz Kubica, Łukasz Syrnicki, Piotr Janosik
Reżyser nagrania: Beata Jankowska - Burzyńska


Classical - Warszawski Kwintet Akordeonowy (DUX)
Kompozytor: Aram Chaczaturian, Johann Strauss, Jan Sebastian Bach, Wolfgang Amadeus Mozart, Vladymir Solotariov, Felix Mendelssohn-Bartholdy, Nicolai Tschaikin, Stanisław Moniuszko
Orkiestra/Zespół: Warszawski Kwintet Akordeonowy (Maciej Kandefer, Magdalena Igras, Jarosław Kulera, Mirosław Mozol, Tomasz Holizna)
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Włodzimierz Lech Puchnowski
Reżyser nagrania: Joanna Szczepańska, Paweł Łuczak, Radosław Skłodowski

PIAZZOLLA - Live at Buffo - TANGATA QUINTET (Art Zone - Strefa Sztuki)
Kompozytor: Astor Piazzolla
Orkiestra/Zespół: Tangata Quintet (Klaudiusz Baran, Grzegorz Lalek, Piotr Malicki, Sebastian Wypych, Hadrian Tabęcki)
Reżyser nagrania: Jarosław Regulski

Album Roku Muzyka Solowa

DIALOG - Maciej Grzybowski (Universal Music Polska)
Kompozytor: J.S. Bach, A. Berg, P. Mykietyn, P. Szymański, A. Schönberg
Soliści: Maciej Grzybowski - fortepian
Reżyser nagrania: Marcin Domżał, Lech Tołwiński

Emilian Madey (seria: Portret) - 2 CD (Polskie Radio SA / Sony Music Polska)
Kompozytor: Różni
Soliści: Emilian Madey - fortepian
Reżyser nagrania: Lech Dudzik, Gabriela Blicharz

Wieczór organowy w Filharmonii Lubelskiej (DUX)
Kompozytor: Tabulatura Jana z Lublina, Mieczysław Surzyński, Feliks Nowowiejski, Juliusz Łuciuk, Johann Sebastian Bach, Felix Mendelssohn-Bartholdy, César Franck, Olivier Messiaen
Soliści: Joachim Grubich - organy
Reżyser nagrania: Marcin Domżał, Lech Tołwiński

Album Roku Muzyka Wokalna

Arcydzieła monodii chorałowej / Masterpieces of Gregorian Chant (BeArTon)
Kompozytor: Anonim
Zespół: Polski Chór Kameralny 'Schola Cantorum Gedanensis'
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Jan Łukaszewski
Reżyser nagrania: Wiktor Kowalczyk

Jezusa Judasz przedał - polskie pieśni pasyjne (DUX)
Kompozytor: Anonimus
Soliści: Teresa Budzisz-Krzyżanowska - recytacja, śpiew, Mariusz Gebel - kontratenor
Orkiestra/Zespół: Collegium Vocale Bydgoszcz (Hanna Michalak, Janusz Cabała, Michał Zieliński, Roman Fijałkowski), Ars Nova
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Jacek Urbaniak
Reżyser nagrania: Antoni Dąbrowski, Marcin Domżał

LUTOSŁAWSKI - Pieśni (Śpiewa Jadwiga Rappe) (Polskie Radio SA)
Kompozytor: Witold Lutosławski
Soliści: Jadwiga Rappe - alt
Reżyser nagrania: Lech Dudzik, Gabriela Blicharz)


PADEREWSKI - Manru (DUX)
Kompozytor: Ignacy Jan Paderewski
Soliści: Taras Ivaniv, Ewa Czermak, Barbara Krahel, Agnieszka Rehlis, Radosław Żukowski, Maciej Krzysztyniak, Zbigniew Kryczka, Dorota Dutkowska, Andrzej Kalinin
Orkiestra/Zespół: Chór i Orkiestra Opery Dolnośląskiej
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Ewa Michnik
Reżyser nagrania: Małgorzata Polańska, Lech Tołwiński

SZYMANOWSKI - Complete Songs for Voice and Piano (Channel Classics)
Kompozytor: Karol Szymanowski
Soliści: Piotr Beczała, Juliana Gondek, Urszula Kryger, Iwona Sobotka, Reinild Mees
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Reinild Mees, C. Jared Sacks
Reżyser nagrania: C. Jared Sacks

Album Roku Muzyka Orkiestrowa

Kompozytor: Grażyna Bacewicz
Orkiestra/Zespół: Polska Orkiestra Radiowa
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Jan Krenz
Reżyser nagrania: Lech Dudzik, Gabriela Blicharz

Beata Bilińska (seria: Portret - Ludwig van Beethoven, Koncerty fortepianowe II i IV) (Polskie Radio SA)
Kompozytor: Ludwig van Beethoven
Soliści: Beata Bilińska - fortepian
Orkiestra/Zespół: Polska Orkiestra Radiowa
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Zbigniew Graca, Łukasz Borowicz

MOZART, HAYDN - Koncerty obojowe (Polskie Radio SA)
Kompozytor: Wolfgang Amadeus Mozart, Joseph Haydn
Soliści: Krzysztof Wroniszewski - obój
Orkiestra/Zespół: Concerto Avenna
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Andrzej Mysiński
Reżyser nagrania: Gabriela Blicharz, Lech Dudzik, Andrzej Solczak

RACHMANINOV - Piano Concertos Nos. 1 & 2 - Krystian Zimerman - piano (Deutsche Grammophon/Universal Music)
Kompozytor: Sergiusz Rachmaninov
Soliści: Krystian Zimerman - fortepian
Orkiestra/Zespół: Boston Symphony Orchestra
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Seiji Ozawa


VIVALDI - Cztery pory roku (Le Quattro Stagioni) (BeArTon)
Kompozytor: Antonio Vivaldi
Soliści: Kuba Jakowicz - skrzypce, Marek Toporowski - klawesyn
Orkiestra/Zespół: Sinfonia Varsovia
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Kuba Jakowicz
Reżyser nagrania: Zbigniew Kusiak, Julita Emanuiłow, Andrzej Lupa

Album Roku Muzyka Współczesna

GÓRECKI - Beatus vir, Salve, Sidus Polonorum (Polskie Radio SA)
Kompozytor: Henryk Mikołaj Górecki
Soliści: Adam Kruszewski - baryton
Orkiestra/Zespół: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Chór Polskiego Radia w Krakowie, Chór Filharmonii Krakowskiej
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Henryk Mikołaj Górecki
Reżyser nagrania: Beata Jankowska - Burzyńska

KILAR - Tryptyk (DUX)
Kompozytor: Wojciech Kilar
Soliści: Izabela Kłosińska - sopran
Orkiestra/Zespół: Chór Filharmonii Narodowej w Warszawie, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Antoni Wit, Henryk Wojnarowski
Reżyser nagrania: Małgorzata Polańska, Lech Tołwiński

LUTOSŁAWSKI (Hybrydowa wersja SACD & CD) - Koncert na orkiestrę, Chantefleurs et Chantefables, Wariacje na temat Paganiniego (BeArTon)
Kompozytor: Witold Lutosławski
Soliści: Olga Pasiecznik - sopran, Janusz Olejniczak - fortepian
Orkiestra/Zespół: Sinfonia Varsovia
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Jerzy Maksymiuk
Reżyser nagrania: Zbigniew Kusiak, Julita Emanuiłow, Andrzej Lupa


Musica Polonica Nova 1-3 (seria), Warsaw Composers (3 CD) (Wydawnictwo Muzyczne 'Acte Préalable')
Kompozytor: Maria Pokrzywińska, Andrzej Dutkiewicz, Edward Sielicki, Marcin Błażewicz, Anna Ignatowicz, Maciej Żółtowski, Aleksander Kościów, Alicja Gronau, Benedykt Konowalski, Marcin Wierzbicki, Marian Sawa, Krzysztof Baculewski, Paweł Łukaszewski, Zbigniew Bagiński, Romuald Twardowski, Marian Borkowski, Paweł Buczyński, Weronika Ratusińska, Szabolsc Esztényi, Lucjan Kaszycki
Soliści: Wiesława Łukaszewska, Klaudiusz Baran - akordeon, Magdalena Kordylasińska - marimba, Miłosz Pękała - wibrafon, Jolanta Sosnowska - skrzypce, Marcin Łukaszewski - fortepian, Barbara Jagodzińska - organy, Grzegorz Mackiewicz - fortepian, Patrycja Piekutowska - skrzypce, Agnieszka Prosowska-Iwicka - flet, Andrzej Gębski - skrzypce, Antoni Lichomanov - fortepian, Stanisław Skoczyński - perkusja, Sebastian Oroń - saksofon, Michał Dziad - fortepian, Joanna Przewoźniczuk - flet, Weronika Ratusińska - skrzypce, Michał Druś - altówka, Szabolsc Esztényi - fortepian, Iwona Mironiuk - fortepian
Orkiestra/Zespół: Polski Chór Kameralny 'Schola Cantorum Gedanensis' (1 CD)
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Jan Łukaszewski (1 CD)
Reżyser nagrania: Piotr Grinholc (1 CD)
Reżyser nagrania: studenci Wydziału Reżyserii Dźwięku Akademii Muzycznej im. F. Chopina

Panorama nowej muzyki polskiej - VI 'Mistrz i uczniowie 2' (Wydawnictwo Muzyczne 'Acte Préalable')
Kompozytor: Marian Borkowski, Piotr Spoz, Grażyna Paciorek-Draus, Aldona Nawrocka, Bartosz Kowalski-Banasewicz, Mi-Jin Lee, Sławomir Zamuszko, Ryszard Osada, Boris Alvarado, Dariusz Łapiński
Soliści: Zdzisław Piernik - tuba, Patrycja Piekutowska - skrzypce, Piotr Spoz - fortepian, Tytus Wojnowicz - obój, Zbigniew Koźlik - akordeon, Irena Wisełka-Cieślar - organy, Radosław Toporowski - akordeon, Grzegorz Toporowski - akordeon, Maria Paz Santibanez - fortepian, Piotr Filip - klarnet, Katarzyna Piotrowska - fagot, Mariusz Domański - wiolonczela, Robert Morawski - fortepian, Szabolcs Esztényi - fortepian, Michał Szubarga - klarnet
Orkiestra/Zespół: Orkiestra Symfoniczna Szkoły Muzycznej im. J. Elsnera w Warszawie, Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Piotr Borkowski, Michał Niżyński
Reżyser nagrania: studenci Wydz. Reżyserii Dźwięku Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie

Album Roku Nagrania Archiwalne

BAIRD - Dzieła (P.P. Polskie Nagrania)
Kompozytor: Tadeusz Baird
Soliści: Andrzej Hiolski - baryton, Krystyna Szostek-Radkowa - mezzosopran, Stefania Woytowicz - sopran, Stefan Kamasa - skrzypce, Jerzy Artysz - baryton
Orkiestra/Zespół: (Orkiestra Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie, WOSPR i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jana Krenza, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Witolda Rowickiego, Orkiestra Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Andrzeja Markowskiego, WOSPR pod dyrekcją Wojciecha Michniewskiego, Orkiestra Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie pod dyrekcją Jacka Kaspszyka)
Reżyser nagrania: Bogdan Żywek - mastering


Konstanty Andrzej Kulka (3 CD) (Polskie Radio SA)
Kompozytor: Różni
Soliści: Konstanty Andrzej Kulka - skrzypce
Reżyser nagrania: Różni

WROŃSKI, Tadeusz - skrzypce (P.P. Polskie Nagrania)
Kompozytor: Johannes Brahms, Alban Berg, Zbigniew Turski, Claude Debussy
Soliści: Tadeusz Wroński - skrzypce, Władysław Szpilman - fortepian
Orkiestra/Zespół: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Jan Krenz, Stanisław Wisłocki
Reżyser nagrania: Karolina Gleinert - mastering

Album Roku Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej

CZARNECKI (seria: Muzyka naszych czasów) (Polskie Radio SA)
Kompozytor: Sławomir Stanisław Czarnecki
Soliści: Krzysztof Jakowicz - skrzypce, Jakub Jakowicz - skrzypce
Orkiestra/Zespół: Concerto Avenna
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Andrzej Mysiński
Reżyser nagrania: Zbigniew Kusiak

Eros Psyche op. 40 - opera w 5 obrazach (P.P. Polskie Nagrania)
Kompozytor: Ludomir Różycki
Soliści: Hanna Lisowska - sopran, Józef Figas - tenor, Jan Czekay - baryton, Jerzy Ostapiuk - bas, Włodzimierz Denysenko - bas, Maria Olkisz - mezzosopran i inni
Orkiestra/Zespół: Chór i Orkiestra Teatru Wielkiego w Warszawie
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Antoni Wicherek
Reżyser nagrania: Janusz Urbański

Musica Polonica Nova 1-3 (seria), Warsaw Composers (3 CD) (Wydawnictwo Muzyczne Acte Préalable)
Kompozytor: Maria Pokrzywińska, Andrzej Dutkiewicz, Edward Sielicki, Marcin Błażewicz, Anna Ignatowicz, Maciej Żółtowski, Aleksander Kościów, Alicja Gronau, Benedykt Konowalski, Marcin Wierzbicki, Marian Sawa, Krzysztof Baculewski, Paweł Łukaszewski, Zbigniew Bagiński, Romuald Twardowski, Marian Borkowski, Paweł Buczyński, Weronika Ratusińska, Szabolsc Esztényi, Lucjan Kaszycki
Soliści: Wiesława Łukaszewska, Klaudiusz Baran - akordeon, Magdalena Kordylasińska - Marimba, Miłosz Pękała - wibrafon, Jolanta Sosnowska - skrzypce, Marcin Łukaszewski - fortepian, Barbara Jagodzińska - organy, Grzegorz Mackiewicz - fortepian, Patrycja Piekutowska - skrzypce, Agnieszka Prosowska-Iwicka - flet, Andrzej Gębski - skrzypce, Antoni Lichomanov - fortepian, Stanisław Skoczyński - perkusja, Sebastian Oroń - saksofon, Michał Dziad - fortepian, Joanna Przewoźniczuk - flet, Weronika Ratusińska - skrzypce, Michał Druś - altówka, Szabolsc Esztényi - fortepian, Iwona Mironiuk - fortepian
Orkiestra/Zespół: Polski Chór Kameralny 'Schola Cantorum Gedanensis' (1 CD)
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Jan Łukaszewski (1 CD)
Reżyser nagrania: Piotr Grinholc (1 CD)
Reżyser nagrania: studenci Wydziału Reżyserii Dźwięku Akademii Muzycznej im. F. Chopina

PADEREWSKI - Manru (DUX)
Kompozytor: Ignacy Jan Paderewski
Soliści: Taras Ivaniv, Ewa Czermak, Barbara Krahel, Agnieszka Rehlis, Radosław Żukowski, Maciej Krzysztyniak, Zbigniew Kryczka, Dorota Dutkowska, Andrzej Kalinin
Orkiestra/Zespół: Chór i Orkiestra Opery Dolnośląskiej
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Ewa Michnik
Reżyser nagrania: Małgorzata Polańska, Lech Tołwiński


SZYMANOWSKI - Complete Songs for Voice and Piano (Channel Classics)
Kompozytor: Karol Szymanowski
Soliści: Piotr Beczała, Juliana Gondek, Urszula Kryger, Iwona Sobotka, Reinild Mees
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Reinild Mees, C. Jared Sacks
Reżyser nagrania: C. Jared Sacks


JAZZ

JAZZOWY Album Roku

Henryk Miśkiewicz (Polskie Radio SA)
Altissimonica - Henryk Miśkiewicz z orkiestrą symfoniczną

Henryk Miśkiewicz (Grami)
Full Drive

Tomasz Stańko (ECM Records / Universal Music Polska)
Suspended Night

Jarek Śmietana (JSR Records)
A Story of Polish Jazz

Michał Tokaj (Gats Production)
Bird Alone

JAZZOWY Muzyk Roku

Piotr Baron
Henryk Miśkiewicz
Leszek Możdżer
Tomasz Stańko
Michał Tokaj

MUZYKA ROZRYWKOWA

Produkcja Muzyczna Roku

Zbigniew Kraszewski (produkcja muzyczna) oraz Marcin Gajko (produkcja muzyczna i realizacja)
za album: CHYLIŃSKA - 'Winna'
Michał Grymuza (produkcja muzyczna) oraz Wojciech Olszak (realizacja)
za album: Kasia Kowalska - 'Samotna w wielkim mieście'
Tomasz Bonarowski (produkcja muzyczna i realizacja) oraz Wojciech Głodek (asystent realizatora)
za album: Krzysztof Krawczyk - 'To, co w życiu ważne'
Edyta Bartosiewicz i Tomasz Bonarowski (produkcja muzyczna) oraz Bogdan Kondracki (produkcja muzyczna i realizacja)
za nagranie: Krzysztof Krawczyk i Edyta Bartosiewicz - 'Trudno tak'
POGODNO (produkcja muzyczna) oraz Adam Toczko (realizacja)
za album: POGODNO - 'Pielgrzymka psów'
Sidney Polak (produkcja muzyczna i realizacja) oraz Kajetan Aroń, Adam Toczko i Szymon Sieńko (realizacja)
za nagranie: SIDNEY POLAK - 'Otwieram wino'
Bartek Królik (produkcja muzyczna) oraz Marek Piotrowski (produkcja muzyczna i realizacja)
za nagranie: SISTARS - 'Sutra'

Kompozytor Roku

Jan Borysewicz
Ania Dąbrowska
Robert Gawliński
Bartek Królik / Marek Piotrowski
Sidney Polak

Autor Roku

Ania Dąbrowska
Kasia Kowalska
Andrzej Mogielnicki
Natalia Przybysz
Sidney Polak

Najlepszy Album Zagraniczny

BJÖRK (Polydor UK / Universal Music Polska)
Medulla
Norah Jones (Blue Note / EMI Music Poland)
Feels Like Home
MAROON 5 (J Records/BMG Poland)
Songs About Jane
PRINCE (Columbia / Sony Music Polska)
Musicology

U2 (Island UK / Universal Music Polska)
How to Dismantle an Atomic Bomb

Album Roku ETNO/FOLK

Joszko Broda (Fundacja 'Godne Życie')
Posłóchejcie kamaradzi
OSJAN (Ferment)
Księga liści

Hania Rybka (Polskie Radio SA)
I to, i to

Album Roku PIOSENKA POETYCKA

Michał Bajor (Sony Music Polska)
Za kulisami 2004
Marek Grechuta (Pomaton EMI)
Niezwykłe miejsca
Katarzyna Groniec (Sony Music Polska)
Emigrantka
Janusz Radek (Magic Records)
Serwus Madonna
Grzegorz Turnau (Pomaton EMI)
Cafe Sułtan

Album REEDYCJE / NAGR.ARCHIWALNE

Grzegorz Ciechowski (Pomaton EMI)
KOLEKCJA (10 CD)

DŻEM (Pomaton EMI)
Złoty paw (z cyklu: Złota Kolekcja)
Jacek Kaczmarski (Pomaton EMI)
Syn marnotrawny (22 CD)
MYSLOVITZ (Pomaton EMI)
Korova Milky Bar
Czesław Niemen (Polskie Radio SA)
Niemen od początku (II)

Album Roku METAL

ACID DRINKERS (Sony Music Polska)
Rock Is Not Enough

AmetriA (New Project Production)
piątek3nastego
BEHEMOTH (Mystic Production)
DEMIGOD
TSA (Metal Mind Productions)
Proceder
VADER (Metal Mind Productions)
The Beast

Album Roku MUZYKA ALTERNATYWNA

DEZERTER (Metal Mind Productions)
Nielegalny zabójca czasu
POGODNO (Sony Music Polska)
Pielgrzymka psów
SIDNEY POLAK (Pomaton EMI)
Sidney Polak

TWORZYWO SZTUCZNE (Asfalt Records)
Wielki cięzki słoń
TYMON & TRANSISTORS (BMG Poland)
Wesele

Album Roku ROCK

CHYLIŃSKA (Pomaton EMI)
Winna
COMA (BMG Poland)
Pierwsze wyjście z mroku

IRA (El Mariachi Management)
Ogień
KUKIZ I PIERSI (Pomaton EMI)
Piracka płyta
PTAKY (Sony Music Polska)
PTAKY

Album Roku HIP-HOP / R & B

Abra dAb (S.P. Records)
Czerwony album

EMADE (Asfalt Records)
Album producencki
O.S.T.R. (Asfalt Records)
Jazzurekcja
PEZET NOON (Embargo Nagrania)
Muzyka poważna
TEDE (Wielkie Joł)
Notes

Album Roku POP

ANIA (BMG Poland)
Samotność po zmierzchu

BRODKA (BMG Poland)
Album
Kasia Kowalska (Izabelin Studio / Universal)
Samotna w wielkim mieście
Krzysztof Krawczyk (BMG Poland)
To co w życiu ważne
WILKI (Pomaton EMI)
Watra

Videoklip Roku

Abra dAb - Rapowe Ziarno 2 (Szyderap) (S.P. Records)
Reżyser videoklipu: Kobas Laksa
ANIA - Tego chciałam (BMG Poland)
Reżyser videoklipu: Bo Martin
Reni Jusis - It's Not Enough (Pomaton EMI)
Reżyser videoklipu: Anna Maliszewska
SISTARS - Sutra (Warner Music Poland)
Reżyser videoklipu: Anna Maliszewska

SISTARS - Freedom (Wielkie Joł)
Reżyser videoklipu: Joanna Rechnio

Nowa Twarz Fonografii

ANIA
BRODKA
COMA
PTAKY
SIDNEY POLAK

Grupa Roku

COMA
MYSLOVITZ
POGODNO
SISTARS
WILKI

Wokalista Roku


Robert Gawliński
Krzysztof Krawczyk
Janusz Radek
Piotr Rogucki
Marcin Rozynek

Wokalistka Roku

Monika Brodka
Agnieszka Chylińska
Ania Dąbrowska
KAYAH
Kasia Kowalska

Piosenka Roku

ANIA (BMG Poland)
Tego chciałam

Krzysztof Krawczyk / Edyta Bartosiewicz (BMG Poland)
Trudno tak...


LADY PANK (BMG Poland)
Stacja Warszawa

SIDNEY POLAK (Pomaton EMI)
Otwieram wino

SISTARS (Warner Music Poland)
Sutra

Najwięcej nominacji do Nagrody FRYDERYK 2004 otrzymali:

ANIA
6 nominacji w kategoriach:
Album Roku Pop, Piosenka Roku, Nowa Twarz Fonografii, Kompozytor Roku, Autor Roku, Wokalistka Roku
oraz nominacja dla Bo Martina za videoklip do piosenki 'Tego chciałam'

SIDNEY POLAK
6 nominacji w kategoriach:
Album Roku Muzyka Alternatywna, Piosenka Roku, Nowa Twarz Fonografii, Kompozytor Roku, Autor Roku, Produkcja Muzyczna Roku

SISTARS
5 nominacji w kategoriach:
Piosenka Roku, Grupa Roku, Kompozytor Roku (dla Bartka Królika), Autor Roku (dla Natalii Przybysz), Produkcja Muzyczna Roku (dla Bartka Królika i Marka Piotrowskiego).
oraz nominacje dla:
Anny Maliszewskiej za videoklip do piosenki 'Sutra' i Joanny Rechnio za videoklip do piosenki 'Freedom'

Aktualności

Członkowie Rad Akademii Fonograficznej wybrani na nową kadencję Członkowie Rad Akademii Fonograficznej wybrani na nową kadencję

Akademia Fonograficzna dokonała wyboru Rad Akademii sekcji muzyki rozrywkowej, poważnej i jazzowej w kadencji 2014-2016.


Przeczytaj więcej

Fryderyk 2014 w kategoriach muzyki poważnej Płyta Dwudziestolecia na 20. Urodziny Fryderyka 20. Edycja nagród muzycznych FRYDERYK 2014 - galeria zdjęć 20. Edycja nagród muzycznych FRYDERYK 2014 XX. Jubileuszowa Gala Nagród FRYDERYK 2014
Więcej aktualności


Partnerzy