Newsletter dla członków ZPAV Pobierz Kontakt Słownik Aktualności English Znajdź nas: Znajdź nas www.facebook.com

Nominowani i laureaci 2006

MUZYKA POWAŻNA

Album Roku Muzyka Dawna

Jasnogórska muzyka dawna. Musica Claromontana vol. 13 (DUX)
Kompozytor: o. Amando Ivancić
Soliści: Anna Mikołajczyk - sopran, Piotr Olech - alt, Krzysztof Szmyt - tenor, Mirosław Borczyński - bas
Orkiestra/Zespół: Zespół Wokalny Sine Nomine, Concerto Polacco
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Marek Toporowski - dyrygent, Piotr Zawistowski - przygotowanie
Reżyser nagrania: Marcin Domżał, Lech Tołwiński


Musica Divina (Muzyka z XV w. Rękopisu Krasińskich) SACD& CD (BeArTon)
Kompozytor: Mikołaj z Radomia, Etienne Grossin, Johannes Ciconia, Mikołaj z Ostroroga, Antonio Zacara da Teramo, Anonim
Orkiestra/Zespół: ARS CANTUS
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Tomasz Dobrzański
Reżyser nagrania: Zbigniew Kusiak

Muzyka polskiego średniowiecza (Travers)
Kompozytor: Utwory anonimowe XIII/XIV w., Mikołaj z Radomia, Piotr z Grudziądza, Mikołaj z Ostroroga, Wincenty z Kielczy, Andrzej Gałka
Soliści: Wojciech Siemion - melorecytacja, Anna Mikołajczyk-Niewiedział - sopran, Anna Krawczuk - sopran, Piotr Olech - kontratenor, Mirosław Borczyński - baryton
Orkiestra/Zespół: ARS NOVA, Subtilior Ensemble
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Jacek Urbaniak, Piotr Zawistowski
Reżyser nagrania: Piotr Grinholc

Album Roku Muzyka Kameralna

Astor PIAZZOLLA: Piazzoforte, Kevin Kenner (DUX)
Kompozytor: Astor Piazzolla
Orkiestra/Zespół: PIAZZOFORTE (Kevin Kenner - fortepian, Paweł Wajrak - skrzypce, Maciej Lulek - skrzypce, Ryszard Sneka - altówka, Konrad Górka - wiolonczela, Grzegorz Frankowski - kontrabas)
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Grzegorz Frankowski
Reżyser nagrania: Piotr Madziar


Polska Muzyka Kameralna - SACD & CD (BeArTon)
Kompozytor: Stanisław Moniuszko (Kwartet smyczkowy nr 1), Karol Szymanowski (Kwartet smyczkowy nr 2 op. 56), Grażyna Bacewicz (Kwartet smyczkowy nr 4)
Orkiestra/Zespół: Royal String Quartet
Reżyser nagrania: Julita Emanuiłow, Zbigniew Kuisak

The Best of Zarębski (Kwintet fortepianowy op.34, "Róże i ciernie” op.13, „Grande Polonaise” op.6) SACD&CD (BeArTon)
Kompozytor: Juliusz Zarębski
Soliści: Wojciech Świtała - fortepian
Orkiestra/Zespół: Royal String Quartet
Reżyser nagrania: Zbigniew Kusiak, Julita Emanuiłow

Henryk WIENIAWSKI; Józef WIENIAWSKI: Violin And Piano Works (DUX)
Kompozytor: Henryk Wieniawski, Józef Wieniawski
Soliści: Patrycja Piekutowska - skrzypce, Edward Wolanin - fortepian
Reżyser nagrania: Marcin Domżał, Marcin Targoński

Juliusz ZARĘBSKI & Grażyna BACEWICZ (DUX)
Kompozytor: Juliusz Zarębski, Grażyna Bacewicz
Orkiestra/Zespół: Kwintet Warszawski (Konstanty Andrzej Kulka - I skrzypce, Krzysztof Bąkowski - II skrzypce, Stefan Kamasa - altówka, Rafał Kwiatkowski - wiolonczela, Krzysztof Jabłoński - fortepian
Reżyser nagrania: Małgorzata Polańska, Dariusz Szweryn

Album Roku Muzyka Orkiestrowa

KARŁOWICZ - Pieśni i utwory kameralne (Polskie Radio SA)
Kompozytor: Mieczysław Karłowicz: 18 pieśni, Serenada na orkiestrę smyczkową
Soliści: Dorota Lachowicz - mezzosopran
Orkiestra/Zespół: Concerto Avenna
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Andrzej Mysiński
Reżyser nagrania: Zbigniew Kusiak

MORYTO, SHOSTAKOVICH (DUX)
Kompozytor: Stanisław Moryto, Dymitr Szostakowicz
Soliści: Tomasz Strahl - wiolonczela, Roman Lasocki - skrzypce
Orkiestra/Zespół: Śląska Orkiestra Kameralna, Orkiestra Filharmonii Śląskiej
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Mirosław Jacek Błaszczyk
Reżyser nagrania: Marcin Domżał, Małgorzata Polańska, Lech Tołwiński

MOZART - koncerty na 1, 2 i 3 fortepiany (Polskie Radio SA)
Kompozytor: W.A. Mozart - koncerty fortepianowe na 1, 2 i 3 fortepiany
Soliści: Stanisław Drzewiecki, Tatiana Szebanowa, Jarosław Drzewiecki
Orkiestra/Zespół: Sinfonia Varsovia
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Michael Zilm
Reżyser nagrania: Andrzej Lipiński, Ewa Guziołek-Tubelewicz, Barbara Okoń-Makowska, Bartłomiej KuĽniak

MOZART - Piano Concertos No. 17 & 20 - Piotr Anderszewski (EMI Music Poland)
Kompozytor: W.A. Mozart
Soliści: Piotr Anderszewski
Orkiestra/Zespół: Scottish Chamber Orchestra
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Piotr Anderszewski
Reżyser nagrania: Philip Hobbs

POŁOŃSKI, Dominik - wiolonczela (Polskie Radio SA)
Kompozytor: Aleksander Tansman: Fantazja na wiolonczelę i fortepian, Robert Schumann: Koncert wiolonczelowy
Soliści: Dominik Połoński - wiolonczela
Orkiestra/Zespół: Polska Orkiestra Radiowa
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Łukasz Borowicz
Reżyser nagrania: Zbigniew Kusiak

Album Roku Muzyka Solowa

Wielkie Organy Archikatedry w Gdańsku Oliwie (Soliton)
Kompozytor: G.F. Haendel, J.N. Lemmens, F. Schubert, J.S. Bach, T. Dubois, C.M. Widor, A. Guilmant, S.S. Wesley, L. Boëllmann
Soliści: Roman Perucki, Hanna Dys, Gedymin Grubba, Stanisław Kwiatkowski, Błażej Musiałczyk, Katarzyna Olszewska
Reżyser nagrania: Igor V. Budaj

XIII Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego - Kronika Konkursu Vol. 7 (DUX)
Kompozytor: Johann Sebastian Bach, Eugene Ysaye, Henryk Wieniawski, Sergey Prokofiev
Soliści: Anna Maria Staśkiewicz
Reżyser nagrania: Małgorzata Polańska, Lech Tołwiński, Marcin Domżał

XIII Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego - Kronika Konkursu Vol. 12 (DUX)
Kompozytor: Johann Sebastian Bach, Henryk Wieniawski, Niccolo Paganini, Maurice Ravel, Sergey Prokofiev
Soliści: Agata Szymczewska - skrzypce; Marcin Sikorski - fortepian
Reżyser nagrania: Małgorzata Polańska, Lech Tołwiński, Marcin Domżał

Album Roku Muzyka Wokalna

Ave Maria w Bazylice Mariackiej w Krakowie (DUX)
Kompozytor: Anonim, Giulio Caccini, Marcin Józef Żebrowski, Alessandro Stradella, Johann Sebastian Bach, Charles Gunod, Wolfgang Amadeus Mozart, Franz Schubert, Adolf Doss, Feliks Nowowiejski, Camille Saint-Saëns, Gaetano Donizetti
Soliści: Elżbieta Towarnicka - sopran, Jacek Ozimkowski - baryton, Marek Stefański - organy
Reżyser nagrania: Marcin Domżał

Magnificate et Glorificate Dominum (Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes”)
Kompozytor: Joseph Haydn, Marian Sawa
Orkiestra/Zespół: Dziewczęcy Chór Katedralny "Puellae Orantes"
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Ks. Władysław Pachota
Reżyser nagrania: Andrzej Brzoska

Polish Songs (DUX)
Kompozytor: Stanisław Moniuszko, Fryderyk Chopin, Mieczysław Karłowicz, Karol Szymanowski, Ignacy Jan Paderewski
Soliści: Paweł Skałuba - tenor, Waldemar Malicki - fortepian
Reżyser nagrania: Małgorzata Polańska

Władysław ŻELEŃSKI - Pieśni (Polskie Radio SA)
Kompozytor: Władysław Żeleński
Soliści: Jadwiga Rappe - alt, Mariusz Rutkowski - fortepian
Reżyser nagrania: Zbigniew Kusiak

Album Roku Muzyka Współczesna

AUKSO gra utwory Kilara (Radio Katowice SA)
Kompozytor: Wojciech Kilar
Orkiestra/Zespół: AUKSO
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Marek Moś
Reżyser nagrania: Beata Jankowska-Burzyńska

BAIRD, ŁUKASZEWSKI, BŁAŻEWICZ, BORKOWSKI (Musica Sacra Edition)
Kompozytor: Tadeusz Baird, Wojciech Łukaszewski, Marcin Błażewicz, Marian Borkowski
Soliści: Marta Klimasara, Anna Mikołajczyk-Niewiedział
Orkiestra/Zespół: Polska Orkiestra Radiowa, Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego, Chór Katedry Warszawsko-Praskiej „Musica Sacra”
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Piotr Borkowski
Reżyser nagrania: Zbigniew Kusiak, Ewa Guziołek

Henryk Mikołaj GÓRECKI: III Symfonia "Symfonia pieśni żałosnych”. Dzieła Narodowe w nagraniu NOSPR (Polskie Radio SA)
Kompozytor: Henryk Mikołaj Górecki
Soliści: Zofia Kilanowicz - sopran
Orkiestra/Zespół: NOSPR
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Henryk Mikołaj Górecki
Reżyser nagrania: Andrzej Lipiński, Ewa Guziołek-Tubelewicz, Barbara Okoń-Makowska


Wojciech KILAR: Missa pro pace. Dzieła Narodowe w nagraniu NOSPR (Polskie Radio SA)
Kompozytor: Wojciech Kilar
Soliści: Izabella Kłosińska, Anna Lubańska, Piotr Kusiewicz, Romuald Tesarowicz
Orkiestra/Zespół: NOSPR, Chór Polskiego Radia
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Kazimierz Kord
Reżyser nagrania: Andrzej Lipiński, Ewa Guziołek-Tubelewicz, Barbara Okoń-Makowska

Wojciech ŁUKASZEWSKI - Nazywam ciebie morze (Musica Sacra Edition)
Kompozytor: Wojciech Łukaszewski
Soliści: Janusz Borowicz, Tomasz Stockinger
Orkiestra/Zespół: Polski Chór Kameralny "Schola Cantorum Gedanensis", Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Jan Łukaszewski, Tomasz Bugaj
Reżyser nagrania: Andrzej Brzoska

Album Roku Nagrania Archiwalne

Henryk CZYŻ w serii "Dyrygenci polscy" (album 2 CD) (Polskie Radio SA)
Kompozytor: Karol Szymanowski: balet Mandragora; Johannes Brahms: I Symfonia; Henryk Czyż: Wariacje symfoniczne, Concertino, Serenada; Joseph Haydn: Koncert wiolonczelowy D-dur
Soliści: Daniel Szafran - wiolonczela
Orkiestra/Zespół: NOSPR, Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie, Polska Orkiestra Radiowa
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Henryk Czyż
Reżyser nagrania: różni


Krystyna SZOSTEK-RADKOWA (album 5 CD) (Polskie Radio SA)
Kompozytor: Arie starowłoskie, pieśni Schuberta, Schumanna, Brahmsa, Karłowicza, Szymanowskiego, Lutosławskiego, Góreckiego, Mahlera, słynne arie operowe
Soliści: Krystyna Szostek-Radkowa - mezzosopran
Orkiestra/Zespół: Różne
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Różni
Reżyser nagrania: różni

Teresa ŻYLIS-GARA - Arie operowe (Polskie Nagrania MUZA)
Kompozytor: Różni
Soliści: Teresa Żylis-Gara
Orkiestra/Zespół: Różne
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Różni
Reżyser nagrania: Antoni Karużas, Janusz Urbański, Zofia Gajewska

Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej

AUKSO gra utwory Kilara (Radio Katowice SA)
Kompozytor: Wojciech Kilar
Orkiestra/Zespół: AUKSO
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Marek Moś
Reżyser nagrania: (Beata Jankowska-Burzyńska)

BAIRD, ŁUKASZEWSKI, BŁAŻEWICZ, BORKOWSKI Musica Sacra EditionKompozytor: Tadeusz Baird, Wojciech Łukaszewski, Marcin Błażewicz, Marian Borkowski
Soliści: Marta Klimasara, Anna Mikołajczyk-Niewiedział
Orkiestra/Zespół: Polska Orkiestra Radiowa, Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego, Chór Katedry Warszawsko-Praskiej „Musica Sacra”
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Piotr Borkowski
Reżyser nagrania: Zbigniew Kusiak, Ewa Guziołek


Henryk Mikołaj GÓRECKI: III Symfonia "Symfonia pieśni żałosnych”. Dzieła Narodowe w nagraniu NOSPR (Polskie Radio SA)
Kompozytor: Henryk Mikołaj Górecki
Soliści: Zofia Kilanowicz - sopran
Orkiestra/Zespół: NOSPR
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Henryk Mikołaj Górecki
Reżyser nagrania: Andrzej Lipiński, Ewa Guziołek-Tubelewicz, Barbara Okoń-Makowska

Polska Muzyka Kameralna - SACD & CD (BeArTon)
Kompozytor: Stanisław Moniuszko (Kwartet smyczkowy nr 1), Karol Szymanowski (Kwartet smyczkowy nr 2 op. 56), Grażyna Bacewicz (Kwartet smyczkowy nr 4)
Orkiestra/Zespół: Royal String Quartet
Reżyser nagrania: Julita Emanuiłow, Zbigniew Kuisak

Works for Piano (EMI Music Poland)
Kompozytor: Paweł Szymański
Soliści: Maciej Grzybowski
Reżyser nagrania: Marcin Domżał, Lech Tołwiński, Andrzej Sasin, Aleksandra Nagórko

Władysław ŻELEŃSKI - Pieśni (Polskie Radio SA)
Kompozytor: Władysław Żeleński
Soliści: Jadwiga Rappe - alt, Mariusz Rutkowski - fortepian
Reżyser nagrania: Zbigniew Kusiak

JAZZ

Jazzowy Album Roku

WŁODEK PAWLIK TRIO (5LINE)
Anhelli

MACIEJ SIKAŁA (BCD Records)
Another One For…

ZBIGNIEW NAMYSŁOWSKI QUINTET (BKQ)
Assymetry


JAZZ COMBO Jarka Śmietany, Chamber Orchestra of Galicia (JSR)
Autumn suite

TOMASZ STAŃKO (ECM/Universal Music Polska)
Lontano

Jazzowy Muzyk Roku

ZBIGNIEW NAMYSŁOWSKI
WŁODEK PAWLIK
MACIEJ SIKAŁA
TOMASZ STAŃKO
JAREK ŚMIETANA

MUZYKA ROZRYWKOWA

Produkcja Muzyczna Roku

Ania Dąbrowska, Bogdan Kondracki (produkcja muzyczna i realizacja) za album: ANIA - Kilka historii na ten sam temat

Ania Dąbrowska, Bogdan Kondracki (produkcja muzyczna i realizacja) za nagranie: ANIA - Trudno mi się przyznać

Piotr Siejka (produkcja muzyczna i realizacja) oraz Krzysztof Pszona i Winicjusz Chróst (realizacja) za nagranie: Kasia CEREKWICKA - Na kolana

Wojciech Waglewski (produkcja muzyczna) oraz Piotr Chancewicz (realizacja) za nagranie: Maria PESZEK - Nie mam czasu na sex

Andrzej Smolik (produkcja muzyczna i realizacja) za nagranie: SMOLIK - CYE

Leszek Biolik (produkcja muzyczna) oraz Marcin Gajko (realizacja) za nagranie: THE CAR IS ON FIRE - Can’t Cook (Who Cares?)

Wydawnictwo Specjalne - Najlepsza Oprawa Graficzna

Reni JUSIS (Pink Pong Records)
Magnes - Special Edition
Projekt graficzny: Pink Pong Records
Jacek KACZMARSKI (EMI Music Poland)
SUPLEMENT
Projekt graficzny: Paweł Wroniszewski - MEGAFON

LIPNICKA/PORTER (EMI Music Poland)
All The Stories
Projekt graficzny: Krzysztof Ostrowski

Maciej MALEŃCZUK & CONSORT (Warner Music Poland)
Cantigas De Santa Maria
Projekt graficzny: Eva Maleńczuk; Szymon Seweryn

SMOLIK (KAYAX Production)
3
Projekt graficzny: Anna Głuszko; Piotr Karpiński

Kompozytor Roku

ANIA DĄBROWSKA
PIOTR RUBIK
PIOTR SIEJKA
ANDRZEJ SMOLIK
WOJCIECH WAGLEWSKI

Autor Roku

ANIA DĄBROWSKA
ZBIGNIEW KSIĄŻEK
KATARZYNA NOSOWSKA
ANDRZEJ PIASECZNY
WOJCIECH WAGLEWSKI

Najlepszy Album Zagraniczny

The BEATLES (EMI Records / EMI Music Poland)
Love

Nelly FURTADO (Geffen Records/Universal Music Polska)
Loose

RED HOT CHILI PEPPERS (Warner Bros. Records/Warner Music Poland)
Stadium Arcadium


Justin TIMBERLAKE (JIVE/SonyBMG Music Entertainment/SonyBMG Poland)
FUTURESEX / LOVESPOUNDS

TOOL (ZOMBA/SonyBMG Music Enterntainment/SonyBMG Poland)
10.000 Days

Album Roku ETNO/FOLK

CARRANTUOHILL/Dudziak, Karolak, Szukalski, Maseli, Ścierański, Raduli, Czech (CELT)
Session - Natural Irish & Jazz


Michał CZACHOWSKI (CM Records)
Indialucia

JAROMI (FLOWER RECORDS)
Polski Blues Standards

Nina STILLER (EMI Music Poland)
Nina Stiller

VILLAGE KOLLEKTIV (Open Sources/Rockers Publishing)
Motion Rootz Experimental 2006

Album Roku PIOSENKA POETYCKA

Ewa BEM; Anna CZUBA; Andrzej DĄBROWSKI; Seweryn KRAJEWSKI; Grażyna ŁOBASZEWSKA; Monika DRYL; Anna SERAFIŃSKA; Grzegorz TURNAU; Włodzimierz NAHORNY (EMI Music Poland)
Herbaciane nonsensy

Maciej MALEŃCZUK & CONSORT (Warner Music Poland)
Cantigas de Santa Maria

Piotr RUBIK; Zbigniew KSIĄŻEK; Joanna SŁOWIŃSKA; Dorota JAREMA; Małgorzata MARKIEWICZ; Janusz RADEK; Przemysław BRANNY; Maciej MIECZNIKOWSKI; Igor MICHALSKI; Chór Instytutu Edukacji Muzycznej Akademii Świętokrzyskiej; Chór Kameralny Fermata; Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej (Magic Records)
Psałterz wrześniowy

Grzegorz TURNAU (EMI Music Poland)
Historia pewnej podróży


WOLNA GRUPA BUKOWINA (Dalmafon)
Słonecznik

Album Roku ROCK / METAL

B.E.T.H. (Front Music)
B.E.T.H.

COMA (SONY BMG)
Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków


COOL KIDS OF DEATH (SONY BMG)
2006

T. LOVE (EMI Music Poland)
I Hate Rock'n'Roll

VADER (Mystic Production)
Impressions in Blood

Album Roku MUZYKA KLUBOWA

Reni JUSIS (Pink Pong Records)
Magnes


NOVIKA (KAYAX Production)
Tricks Of Life

PLASTIC (EMI Music Poland)
Plastic

Album Roku HIP-HOP / R & B

ABRADAB (S.P. Records)
Emisja spalin

FISZ EMADE (Asfalt Records)
Piątek 13


O.S.T.R. (Asfalt Records)
7

Album Roku MUZYKA ALTERNATYWNA

AGRESSIVA 69 (EMI Music Poland)
In

PENNY LANE (EMI Music Poland)
Penny Lane

Renata PRZEMYK (SONY BMG)
Unikat

THE CAR IS ON FIRE (EMI Music Poland)
Lake & Flames


VOO VOO (EMI Music Poland)
21

Album Roku POP

ANIA (SONY BMG)
Kilka historii na ten sam temat


Kasia CEREKWICKA (SONY BMG)
Feniks

MYSLOVITZ (Chaos Management Group / EMI Music Poland)
Happiness Is Easy

SMOLIK (KAYAX Production)
3

WILKI (EMI Music Poland)
Obrazki

Nowa Twarz Fonografii

GOSIA ANDRZEJEWICZ
BISQUIT
GRZEGORZ HALAMA
PLASTIC
SOFA
ANIA SZARMACH

Grupa Roku

COMA
FISZ EMADE
MYSLOVITZ
SOFA
THE CAR IS ON FIRE

Wokalistka Roku

KASIA CEREKWICKA
ANIA DĄBROWSKA
RENI JUSIS
KATARZYNA NOSOWSKA
MARIA PESZEK
ANIA SZARMACH

Wokalista Roku

MACIEJ MALEŃCZUK
PIOTR ROGUCKI
ARTUR ROJEK
MIECZYSŁAW SZCZEŚNIAK
GRZEGORZ TURNAU

Videoklip Roku

ANIA: Trudno mi się przyznać (SONY BMG)
Reżyserzy videoklipu: Kama Chudowska i Miguel Nieto


BIG CYC: Moherowe berety (Universal Music Polska)
Reżyser videoklipu: Sabin Kluszczyński

Maria PESZEK: Nie mam czasu na sex (KAYAX Production)
Reżyser videoklipu: Tomasz Nalewajek

SMOLIK: CYE (KAYAX Production)
Reżyser videoklipu: Krzysztof Ostrowski

THE CAR IS ON FIRE: Can't Cook (Who Cares?) (EMI Music Poland)
Reżyser videoklipu: Grzegorz Nowiński

Piosenka Roku

ANIA (SONY BMG)
Trudno mi się przyznać


Kasia CEREKWICKA (SONY BMG)
Na kolana

GOYA (EMI Music Poland)
Tylko mnie kochaj

Maria PESZEK (KAYAX Production)
Nie mam czasu na sex

SMOLIK (KAYAX Production)
CYE


NAJWIĘCEJ NOMINACJI DO NAGRODY FRYDERYK 2006 OTRZYMALI:

ANIA DĄBROWSKA: 8 nominacji

Album Roku Pop, Piosenka Roku, Kompozytor Roku, Autor Roku, Wokalistka Roku, 2 nominacje w kategorii Produkcja Muzyczna Roku oraz nominacja w kategorii Videoklip Roku

SMOLIK: 6 nominacji

Album Roku Pop, Piosenka Roku, Kompozytor Roku, Produkcja Muzyczna Roku oraz nominacja w kategorii Videoklip Roku oraz Wydawnictwo Specjalne - Najlepsza Oprawa Graficzna

Aktualności

Lista płyt, które ubiegały się o miano Najwybitniejszego Nagrania Muzyki Polskiej w II turze głosowania na Nagrody FRYDERYK 2014 Lista płyt, które ubiegały się o miano Najwybitniejszego Nagrania Muzyki Polskiej w II turze głosowania na Nagrody FRYDERYK 2014

Głosowanie na nagrody FRYDERYK 2014 zakończyło się 18 marca 2014 roku. Zgodnie z regulaminem Akademii Fonograficznej wyniki przechowywane są z zachowaniem pełnej poufności do czasu ogłoszenia na Gali Fryderyk 2014, która odbędzie się w Sali Kongresowej w Warszawie w dniu 24 kwietnia 2014 roku. Jeszcze tego samego wieczoru lista laureatów zostanie także zamieszczona na stronie fryderyki.zpav.pl


Przeczytaj więcej

Akademia Fonograficzna ogłosiła nominacje do Fryderyków 2014. Debiutanci najbardziej docenieni! Marek Jackowski, Jarek Śmietana i Konstanty Andrzej Kulka laureatami Złotych Fryderyków 2014 Internauci wybrali fryderykowe płyty dwudziestolecia. Płyta Dwudziestolecia na 20. Urodziny Fryderyka – lista laureatów Ogłoszenie nominacji do FRYDERYKÓW 2014 - już we środę 12 lutego! Płyta dwudziestolecia na 20. urodziny Fryderyka - konkurs ZPAV Nagrody Fryderyk wręczone po raz dziewiętnasty! Nominowani do Fryderyków 2013 w TVP2 Akademia Fonograficzna ogłasza nominacje do FRYDERYKÓW 2013 !!! Józef Skrzek, Tomasz Szukalski i prof. Jan Ekier laureatami Nagród Złoty Fryderyk 2013 Rozdanie nagród Brit Awards 2013 FRYDERYKI 2013 – Nowa odsłona
Więcej aktualności


Partnerzy