Newsletter dla członków ZPAV Pobierz Kontakt Słownik Aktualności English Znajdź nas: Znajdź nas www.facebook.com

Nominowani i laureaci 2010

MUZYKA POWAŻNA

Album Roku Muzyka Chóralna i Oratoryjna

Felix Nowowiejski: Missa Pro Pace, Missa Stella Maris DUX
Kompozytor: Feliks Nowowiejski
Soliści: Anna Dramowicz - organy, Maciej Ingielewicz - organy,
Orkiestra/Zespół: Olsztyński Chór Kameralny „Collegium Musicum”, Orkiestra Symfoniczna Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Felixa Nowowiejskiego w Olsztynie
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Janusz Wiliński, Janusz Przybylski
Reżyser nagrania: Marcin Guz

Klasycy Wiedeńscy Chór "Puellae Orantes"
Kompozytor: Wolfgang Amadeus Mozart, Joseph Haydn, Michael Haydn
Soliści: Aleksandra Topor - sopran, Wiesław Delimat - pozytyw organowy,
Orkiestra/Zespół: Dziewczęcy Chór Katedralny "Puellae Orantes", Orkiestra Kameralna Miasta Tychy "Aukso"
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Marek Moś, Ks. Władysław Pachota - przygotowanie chóru
Reżyser nagrania: Andrzej Brzoska

Musica Sacromontana Polskie Radio, Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej
Kompozytor: Józef Zeidler, Maksymilian Koperski
Orkiestra/Zespół: Polska Orkiestra Radiowa, Zespół Śpiewaków M. Katowice Camerata Silesia, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Chór KUL Jan Pawła II oraz soliści
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Marcin Nałęcz-Niesiołowski, Łukasz Borowicz
Reżyser nagrania: Łukasz Kurzawski

Album Roku Muzyka Dawna i Barokowa

Battalia Megavox
Kompozytor: Anonim, Jan z Jasiennej, Krzysztof Borek, Wacław z Szamotuł, Mikołaj Zieleński, Michael Praetorius, Heinrich Isaac, Thomas Morley, Pierre Phalese, Thieleman Susato, Valentin Haussmann, Mikołaj z Radomia i inni
Soliści: Piotr Wawreniuk; Michał Kiljan; Piotr Dąbrowski; Robert Krajewski; Roman Miller
Reżyser nagrania: Piotr Grinholc

Johann Sebastian Bach - Concertos for 4-3-2-1 pianos Blüthner Records
Kompozytor: Johann Sebastian Bach
Soliści: Tatiana Shebanova, Stanisław Drzewiecki, Jarosław Drzewiecki, Andrzej Jasiński,
Orkiestra/Zespół: Warszawscy Soliści CONCERTO AVENNA
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Jerzy Maksymiuk
Reżyser nagrania: Lech Dudzik, Gabriela Blicharz, Julita Emanuiłow

Mikołaj Zieleński Opera Omnia Vol. 1: Offertoria Totius Anni 1611 DUX
Kompozytor: Mikołaj Zieleński
Soliści: Andrzej Białko, Bartłomiej Banek, Susi Ferfoglia,
Orkiestra/Zespół: Collegium Zieleński, Capella Cracoviensis
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Stanisław Gałoński
Reżyser nagrania: Małgorzata Polańska, Marcin Domżał

Album Roku Muzyka Kameralna

Andrzej Krzanowski in Memoriam Fundacja Musica Pro Bono
Kompozytor: Andrzej Krzanowski, Wojciech Widłak, Rafał Augustyn, Aleksander Lasoń
Soliści: Agata Zubel - sopran
Orkiestra/Zespół: Kwartet Śląski
Reżyser nagrania: Beata Jankowska-Burzyńska

Grażyna Bacewicz: Utwory na Orkiestrę Kameralną vol. I DUX
Kompozytor: Grażyna Bacewicz
Soliści: Bartłomiej Kominek - fortepian
Orkiestra/Zespół: Radomska Orkiestra Kameralna
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Maciej Żółtowski
Reżyser nagrania: Małgorzata Polańska, Marcin Domżał

Magia del Tango, Marcin Wyrostek Radio Katowice
Kompozytor: Astor Piazzola, Richard Galliano
Soliści: Marcin Wyrostek - akordeon
Orkiestra/Zespół: Tango Corazon Quintet
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Marcin Wyrostek
Reżyser nagrania: Jan Aleksander Dowsilas

Ravel-Schubert F.H. Nikolas Spiridis (ARTrecords)
Kompozytor: Maurice Ravel, Franz Schubert
Soliści: Katarzyna Popowa-Zydroń - fortepian, Leszek Sokołowski - kontrabas
Orkiestra/Zespół: Kwartet Camerata
Reżyser nagrania: Lech Dudzik

Szymanowski - Różycki String Quartets Hyperion
Kompozytor: Karol Szymanowski, Ludomir Różycki
Orkiestra/Zespół: Royal String Quartet
Reżyser nagrania: Andrew Keener - producent nagrania

Album Roku Muzyka Symfoniczna i Koncertująca

Grażyna Bacewicz, Koncerty Skrzypcowe Nr 1, 3 i 7; Joanna Kurkowicz Polskie Radio SA, Chandos
Kompozytor: Grażyna Bacewicz
Soliści: Joanna Kurkowicz
Orkiestra/Zespół: Polska Orkiestra Radiowa
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Łukasz Borowicz
Reżyser nagrania: Gabriela Blicharz, Lech Dudzik

Karłowicz/Kościelec/Kilar Polskie Nagrania
Kompozytor: Mieczysław Karłowicz, Wojciech Kilar
Soliści: Wanda Wiłkomirska - skrzypce
Orkiestra/Zespół: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Witold Rowicki, Stanisław Wisłocki
Reżyser nagrania: Janusz Urbański

Karol Szymanowski - I i IV Symfonia NAXOS
Kompozytor: Karol Szymanowski
Soliści: Jan Krzysztof Broja - fortepian
Orkiestra/Zespół: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Antoni Wit - dyrygent
Reżyser nagrania: Andrzej Sasin, Aleksandra Nagórko

Rafał Blechacz - Chopin Koncerty fortepianowe Universal Music Polska
Kompozytor: Fryderyk Chopin
Soliści: Rafał Blechacz
Orkiestra/Zespół: Royal Concertgebouw Orchestra
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Jerzy Semkow
Reżyser nagrania: Rainer Maillard

W 100 rocznicę urodzin Grażyny Bacewicz i śmierci Mieczysława Karłowicza DUX
Kompozytor: Grażyna Bacewicz, Mieczysław Karłowicz
Soliści: Krzysztof Jakowicz - skrzypce
Orkiestra/Zespół: Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Marcin Nałęcz-Niesiołowski
Reżyser nagrania: Małgorzata Polańska

Album Roku Muzyka Solowa

Bartłomiej Niziol 6 sonat na skrzypce solo Op.27 Eugène Ysaÿe Magnus Ventus
Kompozytor: Eugène Ysaÿe
Soliści: Bartłomiej Niziol - skrzypce
Reżyser nagrania: Lech Dudzik

Chopin: Complete solo piano works in opus order DUX
Kompozytor: Fryderyk Chopin
Soliści: Tatiana Shebanova - fortepian
Reżyser nagrania: Gabriela Blicharz, Lech Dudzik, Małgorzata Polańska, Lech Tołwiński

Marcin Dylla Live DVD Wawel o zmierzchu Castello
Kompozytor: Mauro Giuliani, Manuel Maria Ponce, Joaquin Rodrigo, Nicholas Maw
Soliści: Marcin Dylla - gitara klasyczna
Reżyser nagrania: Wiktor Korczakowski - reżyser dźwięku, Piotr Woźniacki - montaż obrazu

Polska Muzyka Klawesynowa vol. I, Urszula Bartkiewicz DUX
Kompozytor: Józef Elsner
Soliści: Urszula Bartkiewicz
Reżyser nagrania: Marcin Domżał

Zabytkowe organy w Kościele Ewangelicko-Reformowanym w Warszawie DUX
Kompozytor: Feliks Mendelssohn-Bartholdy, Julius Reubke, Max Reger, Michał Markuszewski, Niels Wilhelm Gade
Soliści: Michał Markuszewski - organy
Reżyser nagrania: Lech Tołwiński, Marcin Guz

Album Roku Muzyka Współczesna

Agata Zubel: Cascando CD Accord Music Edition Sp. z o.o.
Kompozytor: Agata Zubel
Soliści: Agata Zubel, Michał Moc, Cezary Duchnowski, Jan Pilch
Orkiestra/Zespół: Seattle Chamber Players, Cellonet: Andrzej Bauer, Bartosz Koziak, Marcin Zdunik, Mikołaj Pałosz
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Agata Zubel
Reżyser nagrania: Ewa Guziołek-Tubelewicz

Aukso w formacie SACD & CD BeArTon
Kompozytor: Grażyna Bacewicz, Krzysztof Penderecki, Giya Kancheli
Soliści: Andrzej Bauer - wiolonczela, Janusz Olejniczak - fortepian
Orkiestra/Zespół: Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Marek Moś
Reżyser nagrania: Julita Emanuiłow, Beata Jankowska

Elżbieta Chojnacka w hołdzie Wandzie Landowskiej Polskie Nagrania, Polskie Radio
Kompozytor: Henryk Mikołaj Górecki, Zygmunt Krauze, Paweł Szymański, Andrzej Kurylewicz, Jerzy Kornowicz, Krzysztof Knittel, Paweł Mykietyn
Soliści: Elżbieta Chojnacka - klawesyn
Orkiestra/Zespół: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Kazimierz Kord, Marek Moś
Reżyser nagrania: Beata Jankowska-Burzyńska, Wojciech Marzec, Lech Dudzik, Gabriela Blicharz, Tadeusz Sudnik-Hryniewicz, Andrzej Obłuski

Stanisław Moryto - Gorzkie żale Musica Sacra Edition
Kompozytor: Stanisław Moryto
Soliści: Joanna Łukaszewska, Renata Landowska-Szczerbaczewicz, Michał Sławecki, Jarosław Gajewski,
Orkiestra/Zespół: Zespół Reprezentacyjny Wojska Polskiego, Chór Katedry Warszawsko-Praskiej Musica Sacra
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Paweł Łukaszewski
Reżyser nagrania: Andrzej Brzoska

Stanisław Moryto - Muzyka chóralna Musica Sacra Edition
Kompozytor: Stanisław Moryto
Orkiestra/Zespół: Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Violetta Bielecka
Reżyser nagrania: Andrzej Brzoska

Album Roku Recital Wokalny

Agata Zubel, Marcin Grabosz: Poems CD Accord Music Edition Sp. z o.o.
Kompozytor: Aaron Copland, Alban Berg, Aleksander N. Scriabin, Paweł Szymański
Soliści: Agata Zubel, Marcin Grabosz
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Agata Zubel
Reżyser nagrania: Ewa Guziołek-Tubelewicz

Andrzej Hiolski - arie operowe, pieśni i kantaty Polskie Nagrania
Kompozytor: Wolfgang Amadeus Mozart, Gioacchino Rossini, Piotr Czajkowski, Georges Bizet, Fryderyk Chopin, Stanisław Moniuszko, Mieczysław Karłowicz, Tadeusz Baird, Krzysztof Penderecki, Johann Sebastian Bach, Ernesto de Curtis
Soliści: Andrzej Hiolski

Artur Ruciński Pieśni i arie Polskie Radio SA
Kompozytor: Piotr Czajkowski, Richard Wagner, Charles Gound, Giuseppe Verdi
Soliści: Artur Ruciński
Orkiestra/Zespół: Polska Orkiestra Radiowa
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Łukasz Borowicz
Reżyser nagrania: Gabriela Blicharz, Lech Dudzik

Album Roku Opera, Operetka, Balet

Ewa Podleś i Polska Orkiestra Radiowa DUX
Kompozytor: Gaetano Donizetti, Gioacchino Rossini, Giuseppe Verdi, Joseph Haydn, Ludwig van Beethoven
Soliści: Ewa Podleś - kontralt
Orkiestra/Zespół: Polska Orkiestra Radiowa
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Łukasz Borowicz
Reżyser nagrania: Małgorzata Polańska, Lech Tołwiński

Halina Mickiewiczówna: Maestra koloratury DUX
Kompozytor: Gioacchino Rossini, Vincenzo Bellini, Gaetano Donizetti, Charles Gounod, Daniel Francois Esprit Auber, Johan Strauss, Leo Delibes, E. W. Mulder, Aleksandr Alabiew, Luigi Arditi, Franz Grothe, E. D. Acqua, J. Benedict, Isaak Dunajewski, Jeno Hubay, Georges Boulanger, Isaac Albéniz
Soliści: Halina Mickiewiczówna - sopran, Jerzy Gawryluk - solo na flecie, Józef Zawadzki - fortepian
Orkiestra/Zespół: Orkiestra Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Orkiestra Polskiego Radia
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Peter Mora, Stefan Rachoń, Zygmunt Lednicki
Reżyser nagrania: Marcin Domżał

Karol Szymanowski - Harnasie, Mandragora, Kniaź Patiomkin NAXOS
Kompozytor: Karol Szymanowski
Soliści: Wiesław Ochman - tenor, Alexander Pinderak - tenor, Ewa Marciniec - mezzosopran, Henryk Wojnarowski - kierownik chóru
Orkiestra/Zespół: Orkiestra Symfoniczna i Chór Filharmonii Narodowej
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Antoni Wit - dyrygent
Reżyser nagrania: Andrzej Sasin, Aleksandra Nagórko

Fonograficzny Debiut Roku

Agata IGRAS-SAWICKA (album: „Fantaisie: Agata Igras-Sawicka” - kat. Muzyka Kameralna)

Michał MARKUSZEWSKI (album: „Zabytkowe organy w Kościele Ewangelicko-Reformowanym w Warszawie” - kat. Muzyka Solowa)

OKTET WOKALNY OCTAVA (album: „OKTET WOKALNY OCTAVA: Pękiel, Gorczycki” - kat. Muzyka Dawna i Barokowa)

Marcin WYROSTEK (album: „Magia del Tango, Marcin Wyrostek” - kat. Muzyka Kameralna)

Marcin ZDUNIK (album: „Haydn, Denisov - Cello Concertos” - kat. Muzyka Symfoniczna i Koncertująca)

Kompozytor Roku

Wojciech KILAR

Stanisław MORYTO

Paweł MYKIETYN

Krzysztof PENDERECKI

Agata ZUBEL

Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej

Krzysztof Penderecki - Wszystkie Dzieła Chóralne DUX
Kompozytor: Krzysztof Penderecki
Orkiestra/Zespół: Polski Chór Kameralny
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Jan Łukaszewski
Reżyser nagrania: Marcin Guz, Małgorzata Polańska, Lech Tołwiński

Rafał Blechacz - Chopin Koncerty fortepianowe Universal Music Polska
Kompozytor: Fryderyk Chopin
Soliści: Rafał Blechacz
Orkiestra/Zespół: Royal Concertgebouw Orchestra
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Jerzy Semkow
Reżyser nagrania: Rainer Maillard

Stanisław Moryto - Gorzkie żale Musica Sacra Edition
Kompozytor: Stanisław Moryto
Soliści: Joanna Łukaszewska, Renata Landowska-Szczerbaczewicz, Michał Sławecki, Jarosław Gajewski,
Orkiestra/Zespół: Zespół Reprezentacyjny Wojska Polskiego, Chór Katedry Warszawsko-Praskiej Musica Sacra
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Paweł Łukaszewski
Reżyser nagrania: Andrzej Brzoska

Stanisław Moryto - Muzyka chóralna Musica Sacra Edition
Kompozytor: Stanisław Moryto
Orkiestra/Zespół: Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Violetta Bielecka
Reżyser nagrania: Andrzej Brzoska

Szymanowski - Różycki String Quartets Hyperion
Kompozytor: Karol Szymanowski, Ludomir Różycki
Orkiestra/Zespół: Royal String Quartet
Reżyser nagrania: Andrew Keener - producent nagrania


JAZZ

Jazzowy Album Roku

Dominik Bukowski Soliton
Vice Versa

Wojciech Majewski 4ever MUSIC
Opowieść

Włodek Pawlik Polskie Radio SA
Tykocin

Piotr Wyleżoł Trio Fresh Sound Records
Children's Episodes

Tomasz Stańko Universal Music Polska/ECM
Dark Eyes

Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku

Rafał GORZYCKI, Kamil PATER, Aleksander KAMIŃSKI, Paweł UROWSKI

Michał GROTT

TRIO MANIA (Piotr MANIA, Adam ŻUCHOWSKI, Tomasz SOWIŃSKI)

Jazzowy Muzyk Roku

Krzysztof HERDZIN

Andrzej JAGODZIŃSKI

Paweł KACZMARCZYK

Włodek PAWLIK

Tomasz STAŃKO


MUZYKA ROZRYWKOWA

Produkcja Muzyczna Roku

Adam (Nergal) Darski, Daniel Bergstrand, Sławomir Wiesławski, Wojciech Wiesławski, Colin Richardson (produkcja muzyczna) oraz Arkadiusz Malczewski, Janusz Bryt, Kuba Mankowski (realizacja)
za album: Behemoth - Evangelion

Marcin Bors (produkcja muzyczna i realizacja)
za album: Biff - Ano

Marcin Bors (produkcja muzyczna i realizacja) oraz Paweł Krawczyk (produkcja muzyczna)
za nagranie: Hey - Kto tam? Kto jest w środku?

Marcin Bors (produkcja muzyczna i realizacja) oraz Paweł Krawczyk (produkcja muzyczna)
za album: Hey - Miłość!Uwaga!Ratunku!Pomocy!

Bogdan Kondracki (produkcja muzyczna i realizacja)
za album: Kucz/Kulka - Sleepwalk

Wydawnictwo Specjalne - Najlepsza Oprawa Graficzna

Behemoth
Mystic Production
Evangelion
Projekt graficzny: Tomasz Daniłowicz

Biff
Galapagos Music
Ano
Projekt graficzny: Marcin Szymkowiak, Dominik Bułka

Closterkeller
Universal Music Polska
Aurum
Projekt graficzny: Albert Bonarski

HEY
QL Music
Miłość!Uwaga!Ratunku!Pomocy!
Projekt graficzny: Maciej (Macio Moretti) Moruś

Kayah
Kayax
Skała
Projekt graficzny: Marek Mielnicki

Kompozytor Roku

BIFF

Seweryn KRAJEWSKI

Tomasz (Lipa) LIPNICKI

Katarzyna NOSOWSKA i Paweł KRAWCZYK

Mateusz POSPIESZALSKI

Autor Roku

BIFF

KAYAH

Tomasz (Lipa) LIPNICKI

Maciej MALEŃCZUK

Katarzyna NOSOWSKA

Andrzej PIASECZNY

Najlepszy Album Zagraniczny

Alice In Chains EMI Music Poland
Black Gives Way To Blue

Depeche Mode EMI Music Poland
Sounds Of The Universe

Empire Of The Sun EMI Music Poland
Walking On A Dream

La Rouxe Universal Music Polska
La Roux

U2 Universal Music Polska
No Line On The Horizon

Album Roku FOLK/MUZYKA ŚWIATA

Kapela ze Wsi Warszawa Kayax Production & Publishing Sp. z o.o.
Infinity

Maleo Reggae Rockers Universal Music Polska
Addis Abeba

Osjan Kiton Art Records
Po prostu

Voo Voo i Haydamaky Agora S.A.
Voo Voo i Haydamaky

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny Zespół „Śląsk”
„Hey, koło Cieszyna” Pieśni Ziemi Cieszyńskiej

Album Roku PIOSENKA POETYCKA

Reni Jusis Amfibia
Iluzjon cz.I

Anita Lipnicka EMI Music Poland
Hard Land Of Wonder

Renata Przemyk QL Music
Odjazd

Stanisław Soyka Sextet + Studio Wąchock Universal Music Polska
Studio Wąchock

Grzegorz Turnau EMI Music Poland
Do zobaczenia

Album Roku ROCK

Armia Isound Labels
Der Prozess

Hey QL Music
Miłość!Uwaga!Ratunku!Pomocy!

Lipali Lemon Records
Trio

Ocean Mystic Production
Cztery

Wilki EMI Music Poland
MTV Unplugged

Album Roku BLUES

Carlos Johnson & Joint Venture KKMusic
(Włodek "Lola" Krakus, Bartek Niebielecki, Marek "Stingu" Popów oraz gość specjalny Wojciech Karolak) Live In Poland

Leszek Cichoński Polskie Radio SA
The Best of Studio & Live

Mietek Blues Band Zetia
30 Years Have Passed

Obstawa Prezydenta Agencja Artystyczna MTJ
O nic mnie nie pytaj

Sławek Wierzcholski 4ever Music
Blues w Filharmonii

Album Roku HEAVY METAL

Ametria M-DUO SC
Nowy dzień

Behemoth Mystic Production
Evangelion

Hunter Mystic Production
Hellwood

Turbo Metal Mind Productions
Strażnik światła

Vader Warner Music Poland
Necropolis

Album Roku MUZYKA KLUBOWA

Matt Kowalsky Galapagos Music
Code

Różni wykonawcy Sony Music Entertainment Poland
Cafe Fogg 2

Maria Sadowska QM Music
Demakijaż

Album Roku HIP-HOP/R&B

Afromental EMI Music Poland
Playing With Pop

O.S.T.R. Asfalt Records
„O.C.B.”

Sofa Kayax Production & Publishing Sp. z o.o.
DoReMiFaSoFa

Sokół feat. Pono Prosto Label
Ty przecież wiesz co

Warszafski Deszcz (Jacek Graniecki, Michał Witak) Wielkie Joł/Tede Enterprise
Powrócifszy

Album Roku MUZYKA ALTERNATYWNA

Kucz/Kulka Jazzboy Records
Sleepwalk

Gaba Kulka Mystic Production
Hat, Rabbit

Łąki Łan EMI Music Poland
Łąkiłanda

Tymon & The Transistors Biodro Records
Bigos Heart

Pati Yang EMI Music Poland
Faith Hope And Fury

Album Roku POP

Agnieszka Chylińska EMI Music Poland
Modern Rocking

Ewa Farna Magic Records Sp. z o.o.
Cicho

Kayah Kayax
Skała

Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing Warner Music Poland
Psychodancing 2

Mika Urbaniak Sony Music Entertainment Poland
Closer

Nowa Twarz Fonografii

AUDIOFEELS

BIFF

KUMKA OLIK

Michał RUDAŚ

Borys SZYC

Grupa Roku

AFROMENTAL

BEHEMOTH

HEY

KAPELA ZE WSI WARSZAWA

LIPALI

Wokalistka Roku

Agnieszka CHYLIŃSKA

Ewa FARNA

KAYAH

Gaba KULKA

Katarzyna NOSOWSKA

Wokalista Roku

Tomasz (Lipa) LIPNICKI

Maciej MALEŃCZUK

Andrzej PIASECZNY

Stanisław SOYKA

Ryszard (Tymon) TYMAŃSKI

Videoklip Roku

Behemoth - Ov Fire And The Void Mystic Production
Reżyser videoklipu: Dariusz Szermanowicz, Paweł Krawczyk

Biff - Pies 1 Galapagos Music
Reżyser videoklipu: Grzegorz Nowiński

Agnieszka Chylińska - Nie mogę Cię zapomnieć EMI Music Poland
Reżyser videoklipu: Jacek Kościuszko

Hey - Kto tam? Kto jest w środku? QL Music
Reżyser videoklipu: Michał Braum

Lipali - Barykady Lemon Records
Reżyser videoklipu: Dariusz Szermanowicz

Piosenka Roku

Biff Galapagos Music
Pies 1

Agnieszka Chylińska EMI Music Poland
Nie mogę Cię zapomnieć

Hey QL Music
Kto tam? Kto jest w środku?

Lipali Lemon Records
Barykady

Andrzej Piaseczny Sony Music Entertainment Poland
Chodź, przytul, przebacz


NAJWIĘCEJ NOMINACJI DO NAGRODY FRYDERYK 2010 OTRZYMALI:

10 NOMINACJI:

KATARZYNA NOSOWSKA I HEY
Autor Roku, Kompozytor Roku, Wokalistka Roku, Grupa Roku, Album Roku Rock, Piosenka Roku oraz 2 nominacje w kategorii Produkcja Muzyczna Roku (producenci i realizatorzy: Marcin Bors i Paweł Krawczyk), nominacja w kategorii Videoklip Roku (reżyser: Michał Braum), nominacja w kategorii Wydawnictwo Specjalne - Najlepsza Oprawa Graficzna (projekt graficzny: Maciej Moruś);

7 NOMINACJI:

Tomasz Lipnicki i LIPALI
Autor Roku, Kompozytor Roku, Wokalista Roku, Grupa Roku, Piosenka Roku, Album Roku Rock, Videoklip Roku (reżyser: Dariusz Szermanowicz)
Biff
Autor Roku, Kompozytor Roku, Nowa Twarz Fonografii, Piosenka Roku, Produkcja Muzyczna Roku (producent i realizator: Marcin Bors), Videoklip Roku (reżyser: Grzegorz Nowiński), Wydawnictwo Specjalne - Najlepsza Oprawa Graficzna (projekt graficzny: Marcin Szymkowiak, Dominik Bułka)

5 NOMINACJI

zespół Behemoth
Album Roku Heavy Metal, Grupa Roku, Produkcja Muzyczna Roku (producenci i realizatorzy: Adam (Nergal) Darski, Daniel Bergstrand, Sławomir Wiesławski, Wojciech Wiesławski, Colin Richardson, Arkadiusz Malczewski, Janusz Bryt, Kuba Mankowski), Videoklip Roku (reżyser: Dariusz Szermanowicz, Paweł Krawczyk), Wydawnictwo Specjalne - Najlepsza Oprawa Graficzna (projekt graficzny: Tomasz Daniłowicz).