Newsletter dla członków ZPAV Dla mediów Kontakt Aktualności Znajdź nas: Znajdź nas www.facebook.com Twitter

INSTRUKCJA REJESTRACJI ZGŁOSZEŃ DO FRYDERYKÓW 2019

Termin rejestracji zgłoszeń do konkursu upływa 19 listopada 2018 roku.

UWAGA! Zmiana dat edycji!

Do Fryderyków 2019 mogą zostać zgłoszone nagrania, wprowadzone do obrotu pomiędzy 1 stycznia a 30 listopada 2018 roku.

Nagrania, które pojawią się na rynku między 1 a 31 grudnia 2018 roku będą ubiegać się o nominacje w edycji 2020.

Aby zgłosić płytę/utwór/video do konkursu należy wejść na http://zgloszenia.fryderyki.pl i zarejestrować się w systemie. Nawet jeżeli korzystaliście Państwo z systemu w poprzednim roku, w tym roku należy zarejestrować się ponownie.

Rejestracji zgłoszenia może dokonać przedstawiciel wytwórni fonograficznej, sam artysta wykonawca lub jego manager.

Informujemy, że strony informacyjne systemu rejestracji zgłoszeń, zawierające informacje o zgłoszonych do konkursu wydawnictwach, w tym fragmenty nagrań muzycznych,  przeznaczone są wyłącznie dla członków Akademii Fonograficznej – linki do tych stron nie powinny być publikowane. Inne wykorzystanie ww. stron informacyjnych może naruszać cudze prawa autorskie, czy pokrewne.

Pełen Regulamin Akademii Fonograficzny, regulujący zasady konkursu FRYDERYK dostępny jest tutaj


MUZYKA ROZRYWKOWA

Dostępne są trzy formularze zgłoszeniowe:

 1. ALBUM

  • Za pośrednictwem tego formularza zgłaszamy albumy firmowane przez polskich wykonawców oraz kandydatury do kategorii Fonograficzny Debiut Roku.

  • Wpisz podstawowe dane o albumie (wykonawca, tytuł, data wprowadzenia do obrotu, producent itd.).

  • Zaznacz tylko jedną z kategorii „gatunkowych”, w której chcesz zgłosić album (Album Roku Rock, Album Roku Muzyka Poetycka, Nowe Wykonanie itd.)

  • Jeżeli wykonawca albumu kwalifikuje się do kategorii Fonograficzny Debiut Roku i chcesz zgłosić jego kandydaturę, zaznacz tę kategorię na liście kategorii.

  • Jeżeli chcesz zgłosić projekt okładki albumu do kategorii Najlepsza Oprawa Graficzna, zaznacz tę kategorię na liście kategorii.

  • Potwierdź, że wyrażasz zgodę na zgłoszenie albumu do konkursu i przejdź do następnego kroku.

  • W kolejnych krokach dodaj zdjęcie okładki, dodatkowe informacje o albumie oraz pliki muzyczne w formacie mp3 (można dodać wszystkie pliki z albumu), które wyświetlą się na stronie informacyjnej tego zgłoszenia w systemie do głosowania i będą pomocne dla członków Akademii Fonograficznej przy dokonywaniu wyboru.

 2. AUTOR/KOMPOZYTOR/UTWÓR

  • Za pośrednictwem tego formularza zgłaszamy utwory oraz kandydatów do kategorii Autor Roku, Kompozytor Roku, Utwór Roku, Nowe Wykonanie oraz Fonograficzny Debiut Roku .

  • Wpisz podstawowe dane o utworze (wykonawca, tytuł utworu, data premiery, autor tekstu, kompozytor).

  • Jeżeli autorów i kompozytorów utworu jest dwóch lub więcej, wpisz imiona i nazwiska wszystkich, oddzielając je przecinkami.

  • Jeżeli chcesz zgłosić utwór do kategorii Utwór Roku, zaznacz tę kategorię na liście kategorii. UWAGA! Utwory, będące nowymi nagraniami publikowanych wcześniej utworów, w tym covery i nagrania koncertowe, nie mogą być zakwalifikowane do tej kategorii – należy zgłosić je w kategorii Nowe Wykonanie .

  • Jeżeli chcesz zgłosić utwór do kategorii Nowe Wykonanie, zaznacz tę kategorię na liście kategorii.

  • Jeżeli chcesz zgłosić autora/autorów do kategorii Autor Roku, zaznacz tę kategorię na liście kategorii.

  • Jeżeli chcesz zgłosić kompozytora/kompozytorów do kategorii Kompozytor Roku, zaznacz tę kategorię na liście kategorii.

  • jeżeli wykonawca utworu kwalifikuje się do kategorii Fonograficzny Debiut Roku i chcesz zgłosić jego kandydaturę, zaznacz tę kategorię na liście kategorii.

  • W kolejnych krokach dodaj zdjęcie oraz plik muzyczny w formacie mp3 - wyświetlą się one na stronie informacyjnej tego zgłoszenia w systemie do głosowania i będą pomocne dla członków Akademii Fonograficznej przy dokonywaniu wyboru.

 3. TELEDYSK/REALIZACJA DVD

  • Za pośrednictwem tego formularza zgłaszamy teledyski oraz realizacje video, opublikowane po raz pierwszy w okresie edycji 2019.

  • Wpisz podstawowe dane o teledysku/realizacji DVD (wykonawca, tytuł, data premiery, reżyser teledysku itd.).

  • Jeżeli chcesz zgłosić teledysk do kategorii Teledysk Roku, zaznacz tę kategorię na liście kategorii. UWAGA! Realizacje video, w tym koncerty, kwalifikujące się do kategorii Nowe Wykonania, nie mogą być zakwalifikowane do tej kategorii.

  • Jeżeli chcesz zgłosić utwór do kategorii Nowe Wykonanie, zaznacz tę kategorię na liście kategorii.

  • W kolejnych krokach podaj link do teledysku/video lub dodaj plik w formacie mp4, który wyświetli się na stronie informacyjnej tego zgłoszenia w systemie do głosowania i będzie pomocny dla członków Akademii Fonograficznej przy dokonywaniu wyboru.


MUZYKA POWAŻNA

 1. ALBUM

  • za pośrednictwem tego formularza zgłaszamy albumy z muzyką poważną, firmowane przez polskich artystów wykonawców. Albumy zagranicznych wykonawców mogą być zgłoszone do konkursu tylko w niektórych przypadkach (np. kiedy są wydane przez polską firmę, albo jeśli są wydane przez firmę zagraniczną, ale zawierają nagrania polskiego kompozytora – patrz definicje poszczególnych kategorii).

  • wpisz tytuł albumu – UWAGA! Zawrzyj w nim najważniejsze informacje, jakie wypisane są na okładce płyty. Jeżeli tytuł płyty to „Cztery pory roku”, dodaj jeszcze w tytule nazwisko kompozytora i wykonawcę, np. „VIVALDI – Cztery pory roku. Orkiestra XYZ pod dyrekcją Jana Kowalskiego”. Wówczas głosujący od razu zobaczą te informacje na karcie do głosowania. Informacje szczegółowe o albumie, a także zdjęcie okładki i ilustracja muzyczna, będą dostępne dla głosujących po wejściu na stronę informacyjną, dostępnej po kliknięciu w link wyświetlany przy każdej pozycji na liście do głosowania.

  • wpisz podstawowe dane o albumie (wykonawca, data wprowadzenia do obrotu, kompozytor, dyrygent itd.)

  • zaznacz tylko jedną z kategorii „gatunkowych”, w której chcesz zgłosić album

  • jeżeli album kwalifikuje się do kategorii Album roku muzyka dawna lub Album roku muzyka współczesna, nie może być zgłoszony w kategorii klasyfikującej ze względu na styl wykonania (np. Album roku muzyka kameralna).

  • jeżeli album został wydany przez zagraniczną wytwórnię, może być zgłoszony jedynie w kategorii Najlepszy album polski za granicą.

  • Potwierdź, że wyrażasz zgodę na zgłoszenie albumu do konkursu i przejdź do następnego kroku.

  • W kolejnych krokach dodaj zdjęcie okładki, dodatkowe informacje o albumie oraz pliki muzyczne w formacie mp3 (można dodać wszystkie pliki z albumu), które wyświetlą się na stronie informacyjnej tego zgłoszenia w systemie do głosowania i będą pomocne dla członków Akademii Fonograficznej przy dokonywaniu wyboru.

  • UWAGA! Do kategorii Najwybitniejsze nagranie muzyki polskiej albumy kwalifikowane są przez Radę Akademii Fonograficznej – nie zgłasza się ich w systemie.


MUZYKA JAZZOWA

 1. ALBUM

  • za pośrednictwem tego formularza zgłaszamy albumy jazzowe, firmowane przez polskich wykonawców oraz kandydatury do kategorii Fonograficzny Debiut Roku – Jazz.

  • wpisz podstawowe dane o albumie (wykonawca, tytuł, data wprowadzenia do obrotu, producent itd.).

  • zaznacz kategorię Album roku - jazz.

  • jeżeli wykonawca albumu kwalifikuje się do kategorii Fonograficzny Debiut Roku - Jazz i chcesz zgłosić jego kandydaturę, zaznacz tę kategorię na liście kategorii.

  • Potwierdź, że wyrażasz zgodę na zgłoszenie albumu do konkursu i przejdź do następnego kroku.

  • W kolejnych krokach dodaj zdjęcie okładki, dodatkowe informacje o albumie oraz pliki muzyczne w formacie mp3 (można dodać wszystkie pliki z albumu), które wyświetlą się na stronie informacyjnej tego zgłoszenia w systemie do głosowania i będą pomocne dla członków Akademii Fonograficznej przy dokonywaniu wyboru.

  • UWAGA! Kandydaci do nominacji w kategorii Artysta roku kwalifikowani są przez Radę Akademii Fonograficznej – nie zgłasza się ich w systemie.
Aktualności

Poznaliśmy laureatów FRYDERYKÓW 2019 w kategoriach muzyki poważnej! Poznaliśmy laureatów FRYDERYKÓW 2019 w kategoriach muzyki poważnej!

We wtorek 12 marca na uroczystej gali wręczono statuetki w ośmiu kategoriach muzyki poważnej, a także Złote Fryderyki za całokształt osiągnięć artystycznych. Ceremonię uświetniły m.in. występy wybitnych polskich solistów: Szymona Nehringa i Janusza Wawrowskiego, którym towarzyszyła Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach pod dyrekcją Alexandra Humali. Gala była transmitowana w telewizji Metro.


Przeczytaj więcej

Nagrody Publiczności dla Pawła Domagały i Pol’and’Rock Festival! Nagrody FRYDERYK 2019 rozdane! Bogaty program wydarzeń towarzyszących FRYDERYK.Festiwal! Zagłosuj i przyznaj Nagrodę Publiczności! Plejada gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej w Katowicach! Nagrody muzyczne Fryderyk z Galą Muzyki Poważnej zawitają do NOSPR Akademia Fonograficzna ogłasza nominacje do nagrody FRYDERYK 2019 i zapowiada zmianę formuły! Laureat Złotego Fryderyka - Skaldowie Laureat Złotego Fryderyka - Robert Brylewski Laureatka Złotego Fryderyka - Wanda Warska Laureat Złotego Fryderyka - Jacek Kaspszyk Zgłoszenia do Fryderyków przedłużone!!! Akademia Fonograficzna wybrała swoich reprezentantów na edycje Fryderyk 2019 i 2020 FRYDERYKI 2019 - rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń! Odszedł Tomasz Stańko. Odeszła KORA Odszedł profesor Stanisław Moryto Poznaliśmy laureatów Fryderyków 2018 w muzyce rozrywkowej i jazzie Zapraszamy do oglądania 24. gali rozdania nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk 2018 Poznaliśmy laureatów Fryderyków 2018 w kategoriach muzyki poważnej! Plejada artystów wystąpi podczas rozdania Fryderyków 2018 24. Gala Fryderyk 2018 – akredytacje dla mediów Komunikat o zmianie nominacji FRYDERYKI 2018– NOMINACJE OGŁOSZONE! Złoty Fryderyk 2018 dla Andrzeja Dąbrowskiego Złoty Fryderyk 2018 dla Agnieszki Duczmal Złoty Fryderyk 2018 dla Zbigniewa Wodeckiego Złoty Fryderyk 2018 Ruszyła I tura głosowania w konkursie Fryderyk 2018 Nominacje do Nagród Akademii Fonograficznej – Fryderyk 2018 – zostaną ogłoszone 6 marca. Laureatów poznamy w kwietniu FRYDERYKI 2018 - rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń! Zgłoszenia do Fryderyków 2018 Fryderyki 2017 rozdane. Oto co działo się podczas tegorocznej gali Poznaliśmy laureatów Fryderyków 2017 w kategoriach muzyki poważnej! Dzisiejsza Gala Fryderyk 2017 dostępna również poprzez streaming video live Dziś wręczenie Fryderyków 2017 w kategoriach muzyki poważnej Komunikat w sprawie nominacji w kat. Album roku muzyka współczesna FRYDERYKI 2017 – NOMINACJE OGŁOSZONE! Urszula Dudziak, Piotr Paleczny i zespół Dżem laureatami Złotych Fryderyków 2017 9 marca ogłoszenie nominacji do Fryderyków 2017 FRYDERYKI 2017 - zgłoszenia przyjmujemy tylko do piątku 27 stycznia! FRYDERYKI 2017 - rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń! Rady Akademii Fonograficznej zatwierdzą kategorie Fryderyków w nadchodzącej edycji i wyłonią laureatów Złotych Fryderyków 2017 Akademia Fonograficzna wybrała swoich reprezentantów na edycje Fryderyk 2017 i 2018 Trwają wybory do Rad Akademii Fonograficznej Laureaci 22. edycji Nagród Muzycznych Fryderyk 2016 – Muzyka Poważna Nagrody Fryderyk 2016 wręczone po raz 22! Jean Michel Jarre na Gali Fryderyk 2016! NOMINACJE DO FRYDERYKÓW 2016 OGŁOSZONE Kora, Michał Urbaniak i Bernard Ładysz laureatami Złotych Fryderyków 2016! Nominacje do Fryderyków 2016 poznamy 9 marca Nie żyje Janusz Muniak Do piątku 22 stycznia trwa internetowa rejestracja zgłoszeń do Fryderyków 2016! FRYDERYKI 2016 - w połowie grudnia rusza rejestracja zgłoszeń do nagród Już wrótce pierwsza tura głosowania na FRYDERYKI 2015 UWAGA! PRZEDŁUŻONY TERMIN ZGŁASZANIA PŁYT DO FRYDERYKÓW 2015
Więcej aktualności


Partnerzy